Nezabar Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola
Üdvözöllek a Nezabar Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskolában!
Ha Vendég vagy, és még nem tagja az oldalnak, akkor a főoldalon (www.nezabar.hu) felvételizhetsz (Felvételi -> Felvételi teszt).
Ha már tagja vagy az oldalnak, akkor lépj be. Smile
Nezabar Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola
Üdvözöllek a Nezabar Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskolában!
Ha Vendég vagy, és még nem tagja az oldalnak, akkor a főoldalon (www.nezabar.hu) felvételizhetsz (Felvételi -> Felvételi teszt).
Ha már tagja vagy az oldalnak, akkor lépj be. Smile
Nezabar Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nezabar Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Bolgár mágustanoda tehetséges tanítványoknak
 
Főoldal linkKezdőlapHírekLegutóbbi képekTanításGalériaNezabar VallomásokÚjságInteraktív sugóRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Leírás
Staff
Legutóbbi témák
» Vendégeknek!
Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeVas. Feb. 02, 2014 7:50 pm by Kaen el Jericho

» Föld alatti titkos forrás
Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeKedd Nov. 26, 2013 7:51 pm by Steven Blackfield

» Puma háló
Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Nov. 23, 2013 8:16 pm by Steven Blackfield

» Fellegszirt
Füves-kert - Page 2 Icon_minitimePént. Nov. 22, 2013 8:41 pm by Hiroshi Haku

» Elisabeth Ellen Torchwood kúriája
Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeVas. Nov. 17, 2013 9:11 pm by Steven Blackfield

» Agatha-Land
Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeKedd Nov. 05, 2013 8:13 pm by Lincoln Lawrence

» Társalgó - Központi terem
Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeKedd Nov. 05, 2013 10:35 am by Sophie Lee

» Steven Blackfield háza
Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeVas. Nov. 03, 2013 5:43 pm by Sophie Lee

» Fogadó
Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Nov. 02, 2013 6:03 pm by Sophie Lee

Top posters
Cirelin de Sovalon
Füves-kert - Page 2 I_vote_lcapFüves-kert - Page 2 I_voting_barFüves-kert - Page 2 I_vote_rcap 
Kaen el Jericho
Füves-kert - Page 2 I_vote_lcapFüves-kert - Page 2 I_voting_barFüves-kert - Page 2 I_vote_rcap 
Aurora Valanthe Mediaris
Füves-kert - Page 2 I_vote_lcapFüves-kert - Page 2 I_voting_barFüves-kert - Page 2 I_vote_rcap 
Kalandmester
Füves-kert - Page 2 I_vote_lcapFüves-kert - Page 2 I_voting_barFüves-kert - Page 2 I_vote_rcap 
Jack Darkfield
Füves-kert - Page 2 I_vote_lcapFüves-kert - Page 2 I_voting_barFüves-kert - Page 2 I_vote_rcap 
Rosetta Waylan
Füves-kert - Page 2 I_vote_lcapFüves-kert - Page 2 I_voting_barFüves-kert - Page 2 I_vote_rcap 
Emily Kyra Beawer
Füves-kert - Page 2 I_vote_lcapFüves-kert - Page 2 I_voting_barFüves-kert - Page 2 I_vote_rcap 
Arabella Jagusia
Füves-kert - Page 2 I_vote_lcapFüves-kert - Page 2 I_voting_barFüves-kert - Page 2 I_vote_rcap 
Amaril Gwyneth
Füves-kert - Page 2 I_vote_lcapFüves-kert - Page 2 I_voting_barFüves-kert - Page 2 I_vote_rcap 
Rupert Rankle
Füves-kert - Page 2 I_vote_lcapFüves-kert - Page 2 I_voting_barFüves-kert - Page 2 I_vote_rcap 
Ki van itt?
Jelenleg 6 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 6 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (120 fő) Hétf. Aug. 30, 2010 7:32 am-kor volt itt.
Statistics
Összesen 2484 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Sweet Krytal

Jelenleg összesen 505860 hozzászólás olvasható. in 1980 subjects

 

 Füves-kert

Go down 
+73
Kyle Peters
Tessa Leone
Lirian con Silvanas
Alexandra Voltano
Mila Zelenkova
Aewyorin Dr'acnasyr
Boris Casimir Pavlov
Goran Polyak
Regina Ruosin
Berker Mikolaj
Claire Fairchild
Evangeline Elovics
Felaern Yhendorn
Sophie Wendaline
Yoan Asen
Cat R. Morgan
Deyan Serenity
Cirelin de Sovalon
Eira Eilertsen
Nessie di Alsiera
Paloma-Ann Doe
Isabella Newton
Kaen el Jericho
Nimhue D'Ansoryl
Rosetta Waylan
Teodora Yana
Alexandra Marija Ilieva
Mira Todorka
Aadhaya Surapanani
Botond Vasil
Liloo W. McNamara
Ann Harvard
Gwenny Dawse
Vaszilij Potrevszkij
Rory L. Milborrow-Quenell
Effy Siggers
Vivienne Mendelsohn
Lina Wierro
Lara Wilhelmine
Shirly Poppy
Daniel Soyler
Játékmester Allidon
Hamon Joulice-Melange
Aeryn Baker
Senilla Rachel Roseberg
Lillian Nariah
Ginevry Enton
Vitalij Antonin Volkov
Farkas Zsuzsanna Gaiaea
Neram Arthas
Hua Xiangfeng
Gethin Awstin Conley
Yolanda Perkins
Phionella Amberessus
Victoria T. Lassenien
Nessa Noir Andraste
Valeriel Ravenwood
Vilen S. Vyacheslav
Miley Hortingberg
Katherine Mary Black
Pierre Bontavier
Fleur Isabelle Trender
Drékulusz Kluszenov
James Ravenwood
Aali White
Celestine Quann-Roseberg
Amelia Davenport
Samantha Troops
Samuel J. Colwell
Zoey Amanda Clapp
Scarlett Emerald
Bianca Phelps-Blamely
Kalandmester
77 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next
SzerzőÜzenet
Kalandmester

Kalandmester


Hozzászólások száma : 9349
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Nincskaszt

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimePént. Feb. 05, 2010 3:49 pm

First topic message reminder :

*Hát a vámpír alapesetben támadt volna, mert megszakad a mágikus kötelék a gyűrű lehúzásával. Ám úgy tűnik, nem akar sokáig távolmaradni, ezért megfordul, és visszareppen. A két diák sikeresen visszajut a füves kertbe a térkapun át, ami meg is záródik.*
Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Kyle Peters

Kyle Peters


Főkarakter : Cirelin de Sovalon
Hozzászólások száma : 311
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Druida_harcos
Üzenőláda : Füves-kert - Page 2 We4h
Az én színem a dimgray.

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeHétf. Dec. 31, 2012 12:28 pm

*Kiérzi azért a iróniát a lány hangjából. Ki ne érezné, aki annyi időt töltött együtt Nicolasszal, mint ő? A mestere már az irónia észrevételének lássuk be. A kérdés valahol bizonyára költői, hiszen nem igazán mondhat semmit a tanárok nevében.* -Nem tudom, tényleg nem. Lehet, hogy csak reménykedem, hogy bizonyára fontosabb dolgaik vannak, vagy sok minden talán csak próba és nem is rejt igazi veszélyeket, hogy felkészítsen minket az igazi életre. Hiába ez egy iskola, de attól hogy megtanulunk könyvből varázslatokat, még leblokkolnánk a keményebb helyzetekben, vagy látva a halált. Így valamennyire talán erre is felkészülünk. *Tényleg csak tippelget, és valamennyire megpróbál mindenben azért pozitívumot látni, persze reális keretek között, nem túlzásba esve. Vissza is öltözik tehát, mert tényleg nem akarna megfagyni, azért elég rendesen cidri van.* -Nem is tudom, de még mindig jobb egy rózsa, mintha ne adj isten egy pöttyös bögre lenne, azért ez jóval stílusosabb. *Mosolyodik el, majd a hosszas kifejtésre csak csendesen hallgat és figyel. Tényleg kissé talán belelovalta magát a leányzó, de bizonyára ennek is meg van az oka.* -Miért fontos ez ennyire? *Picit oldalt dönti a fejét, miközben a termosz tetejét piszkálgatja elgondolkodva. Valami miatt azért mégis csak elég hevesen reagál a dologra Mag, és csak nem véletlenül. A kérdésre elmosolyodik, majd akaratlan is az égre pillant.* -Nem csak reggel. *Finoman vállránt, nagyon is látszik rajta, hogy igazán nagyon a repülés a mindene.* -Reggel, este, egy kicsit délután, amikor épp kedvem tartja, vagy mert rossz a kedvem és ez felszabadít, vagy mert épp jó, és így még inkább kiélhetem az örömöt. Nem tudom, nekem ez egyszerűen mindenre gyógyít, biztosan másnak is van valamiféle menedékhelye, nekem a levegőben van, mindenhol, bárhol, csak szállhassak. Te gyakran repülsz?
Vissza az elejére Go down
Maxwell Richards - Archív

Maxwell Richards - Archív


Főkarakter : Ariana Ravenwood
Hozzászólások száma : 64
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Ereklyevadasz
Üzenőláda :
Füves-kert - Page 2 Tek5153697a32e767201106

Az én színem a gray.

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeHétf. Dec. 31, 2012 11:35 am

- Jó helyre jöttünk akkor, azt hiszem. *Enyhén ironikus a hangja, hiszen nem éppen dícsérni akarja ezzel az iskolát.* - És a tanárok, ha már akkora hatalmuk, nem tudják ezt valahogyan kordában tartani? Vagy egyszerűen csak ez sem érdekli őket? *Ráncolja a szemöldökét, nem áll össze annyira a kép. A csibészes mosolyra visszamosolyog, majd mikor a fiú nagyon nekiáll vetkőzni, akkor megfigyeli a tetoválást, meg azért valamennyire persze Kyle mellkasát is, de aztán int, hogy gyorsan öltözzön vissza.* - A végén még megfagysz itt. Lovagrendek? Rózsa... sok nemesi családnak rózsa a jele, ezért volt a rózsák háborúja is... nem tudom, miért vonzódnak ennyire a virágokhoz. *Töpreng el egy kicsit a dolgon, majd megint elcsodálkozik egy kicsit a fiú szavain.* - De hol vannak, ha nem az iskolában? Úgy értem, egy iskola vezetése valóban elég sok energiát igényel, de éppen ezért kellene itt lenniük, és figyelniük, hogy minden rendben menjen, nem? Na meg hogyan figyelsz a diákokra ha nem jársz közöttük, ha nem tudod, mik a problémáik, vagy mi foglalkoztatja őket... ha fiatalokkal akarsz foglalkozni, akkor kénytelen vagy ismerni őket. Nem, felejtsd el... ha bármilyen csoportot akarsz vezetni, ismerned kell őket, ez ugyanúgy vonatkozik az országokat uraló királyokra mint az igazgatókra. *Egy kicsit talán túlságosan beleéli magát, kicsit túlságosan bő lesz a mondandója, így megáll, és megrázza a fejét.* - Bocsánat, érzékeny téma, azt hiszem. *Arra, hogy segíthettek volna, meg hogy sajnálja, már nem szól semmit. Nem tették, ennyi, nem fogja ezért gyűlölni őket, de utólag már hiába sajnálja bárki is. Alighanem már egyébként is későn jött volna a segítség, mindenkit, az iskola nagyrészét úgysem tudják megmenteni. Aztán visszamosolyog, bólint, hogy akkor rendben, és belekortyol a termosz tetejébe.* - És minden reggel kijössz repülni, vagy csak néha?
Vissza az elejére Go down
Kyle Peters

Kyle Peters


Főkarakter : Cirelin de Sovalon
Hozzászólások száma : 311
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Druida_harcos
Üzenőláda : Füves-kert - Page 2 We4h
Az én színem a dimgray.

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeHétf. Dec. 31, 2012 11:26 am

*Teljesen logikus a kérdés, de azért nem akarja a leányzót máris elrettenteni az iskolától, hiszen azért lássuk be nem egy nyugodt hely.* -Mágia, meg minden, akadnak időtörések, meg térutazás, szóval előfordul, de azért nem minden másnap. *Csibészes mosolyt villant, mert igazából ezt a végét már csak viccnek szánta. Azt azért nem mondja, hogy ha nem is minden másnap, de úgy pár havonta előfordul a dolog. A kérdésre egy picit elhúzza a száját, majd végül leveszi a pulcsit, ami rajta van és kigombolja a fekete ing felső pár gombját.* -Másoknak más, azt hiszem attól függ, hogy ki milyen beállítottságú, én afféle harcos, az enyém ez a fekete rózsa. Mindenki fekete, de más-más virágok, ezeknek a lovagrendeknek a jelképei, de ez tényleg zavaros. *Rövid ideig hagyja megszemlélni a leányzót a tetoválást, aztán szépen begombolkozik és megküzd a pulcsi visszavételével is.* -Tudom, de azt hiszem egyszerűen elfoglaltak is. Nem kifejezetten pihentető itt tanulni, vagy tanítani, amúgy sem hiszem, hogy sok időt töltenek az iskolában. *Védi a vezetőket már-már tudat alatt, pedig tény, hogy talán többet is járhatnának a diákok között. Picit elkomorul a leányzó szavaira, hogy volt akiket látott elesni. Az élet ezzel jár, követi a halál, de szomorú, ha nagyon fiatalon következik ez be.* -Sajnálom, tényleg, nem lehetett könnyű. *Jegyzi meg azért, és érzi is a távolságtartást a másik hangjában. Egyszerűen tényleg annyi nehézség van itt is, hogy nem akart még valami a vállára venni, egyszerűen inkább nem folyt bele most az egyszer.* -Attól még tudom, hogy segíthettünk volna. *Bólint picit, afféle elnézést kérés ez valami burkolt módon.* -Nincs, de nem probléma, nekem kiváló lesz az üveg is, maximum akkor ha már beleittam, nem kapsz többet. *Apró mosoly. Végülis nem csak pohárból ihat, és szívesen megosztja a leányzóval.*
Vissza az elejére Go down
Maxwell Richards - Archív

Maxwell Richards - Archív


Főkarakter : Ariana Ravenwood
Hozzászólások száma : 64
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Ereklyevadasz
Üzenőláda :
Füves-kert - Page 2 Tek5153697a32e767201106

Az én színem a gray.

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeHétf. Dec. 31, 2012 11:18 am

- Áh, értem. És itt gyakran történik ilyen? Csak becsábítanak helyekre, ahonnan nem tudtok elmenni? *Ha tudná, mennyire gyakran... lehet, hogy nem rajongana annyira ezért az iskoláért. Na nem mintha most annyira rajongana, de nem igazán van az ínyére, hogy a saját akaratán kívül csábítgassák, meg tulajdonképpen fogva tartsák amíg nem teszi amit akarnak tőle.* - És milyen tetoválásod van? *Húzódik kicsit közelebb, érdeklődve. Nem is elsősorban a meztelen felsőtest érdekli, ha bár persze az sem elhanyagolható tényező, de őszintén kíváncsi, hogy mi sült ki ebből az elcsábítós dologból.* - Attól, hogy valakinek nagy a hatalma... ez nem indok arra, hogy ne foglalkozzon vagy beszélgessen azokkal, akik alatta vannak. Inkább arra kellene gondolniuk, hogy átadják a tudásukat, nem csak az adott tantárgyról... hanem mivel sokkal többet tapasztaltak, magáról az életről. Persze, sajnos kevesen gondolkoznak így, akiknek nagy hatalmuk van. *Teszi hozzá, majd mikor a fiú a többiekről kérdez, kicsit megvonja a vállát.* - Voltak, akik meghaltak. Sokan elmentek máshova, talán haza, vagy más iskolába... de fogalmam sincs, hogy melyik hány diáknak lett a sorsa, hogy hányan jutottak ki épségben. Csak azokról tudok biztosat, akik itt vannak a Nezabarban, vagy... akiket láttam elesni. *Kicsit nehezebben teszi hozzá az utolsó mondatot, de ilyen is volt sajnos, elkerülhetetlenül.* - Főleg a mieink voltak. Persze, érthető, nem a ti problémátok. *Ez az egyetlen mondat, aminél talán egy kicsit távolságtartóan, ellenségesen csendül a hangja, de aztán el is múlik, főleg, hogy a másik megkínálja az itallal a termoszból.* - Köszönöm. De ahogy látom, nem igazán van másik poharad, vagy ilyesmi... *Átveszi a termosz tetejét, de nem iszik bele rögtön, megvárja a választ.*
Vissza az elejére Go down
Kyle Peters

Kyle Peters


Főkarakter : Cirelin de Sovalon
Hozzászólások száma : 311
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Druida_harcos
Üzenőláda : Füves-kert - Page 2 We4h
Az én színem a dimgray.

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeHétf. Dec. 31, 2012 11:07 am

*No igen logikus a kérdés, mert sok mindent nem foglal magába az, hogy elkerültek.* -Öhm...nem tudom én sem pontosan. Talán inkább úgy mondanám, hogy valami oda csábított minket és ott is ragadtunk, amíg nem jártunk a végére. Meg kellett szerezni pár kulcsot, de furcsa az egész. Azóta is megvannak a tetoválások. *Elgondolkodik picit, de aztán nem áll neki vetkőzni, mert a múltkor amikor azt mutatta meg a másik kis vörösnek, hogy azért fázik, mert a garbó alatt nincs semmi, csak a kocka has...picit azért a leányzó zavarba jött, szóval most visszafogja magát. Ő nem bírná ki, ha varázslattal kellene szárnyakat idézni, az már nem lenne olyan, mintha az embernek műlába lenne, mégsem érzi pontosan úgy, mint az igazit.* -Nem is furcsán, vannak persze kedvesek, csak elég ritkán kerülnek elő és sok tantárgy van, gyakran váltják egymást. A legfőbb vezetők pedig szinte elérhetetlenek, tudod ők amúgy is elég híresek, Jericho vagy Darian, Sovalon, talán még Mediaris, aki közvetlenebb, de azt hiszem nagy a hatalmuk, és furcsa is lenne csak úgy beszélgetni velük. De a fiatalabbak mások persze. *Magyarázza. Igazából alig ismer tanárokat, valahogy ez így alakult, külön vannak tőlük és nem sokukkal alakult ki kapcsolata, meg tényleg eléggé gyorsan váltják egymást. A főbb vezetők pedig van olyan, amikor egyszerűen évekig nem is oktatnak semmit, inkább afféle örzők, védik az iskolát a háttérből, vagy ki tudja mit csinálnak. Egy picit elkerekedik a szeme a kis létszámra.* -És a többiek? Nem jöttek ide, vagy talán...? *Nem mondja ki, nem ismeri a sztorit, de ennyien meghaltak volna? Azért ez lássuk be, hogy nem valami szívderítő. Bólint egyet, amikor már elfogyott a briós és egy termosz kerül elő az övtáskájából, amiben meleg kávé van.* -Igen, valamit beszéltek, és tudom akadt olyan diák is, aki elment segíteni, én nem is tudom...talán későn értesültem róla. *Vagy csak egyszerűen így is annyi gond van, hogy nem akart még ebbe is belefolyni. A termoszból tölt a tetején lévő bögrébe, amit Mad felé nyújt, hogy kér-e.* -Kávé, bár inkább cappuchino, nem túl erős.* -Ő majd maximum iszik az üvegből.*
Vissza az elejére Go down
Maxwell Richards - Archív

Maxwell Richards - Archív


Főkarakter : Ariana Ravenwood
Hozzászólások száma : 64
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Ereklyevadasz
Üzenőláda :
Füves-kert - Page 2 Tek5153697a32e767201106

Az én színem a gray.

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeHétf. Dec. 31, 2012 10:56 am

- Elkerültetek? Mármint hogyan? Eltévedtetek, vagy...? *Nincs még hozzászokva az itteni dolgokhoz, így ez elsőre abszolút érthetetlen neki, bár ahogy hallja, Kyle sem érti pontosan. Tetoválások? Végül nem kérdez rá külön minden szóra, de a legkevésbé sem tiszta neki.* - Viszont a bezártság részét értem. Én sem hiszem, hogy kibírtam volna... vagyis hát valahogy biztos, elvégre kibírtam azt is, amikor bent ragadtunk az oázisban, ott sem nagyon volt lehetőségem szárnyalni. De elég nehezen. *Sok mindent kibír, tűr, elvégre harcos, de attól még nem biztos, hogy könnyen is esik át ezeken az akadályokon. Persze ha elveszítené a szárnyait, akkor is ott van a pótlék, a Szárnyalás varázslat, ami talán még kényelmesebb is, hiszen csak akkor van ott a szárny, ha akarja... de mégis, annak, aki ezzel nőtt fel, már mégis borzalmas lenne a veszteség, és mégsem ugyanolyan.* - Persze, olyasmi. *Nem teszi hozzá, hogy előtte is vesztette már el az otthonát, akkor is talált... aztán azt megint elvesztette, de alighanem majd megint találni fog egy helyet. Talán.* - Azt hiszem, változó volt... persze, a legtöbb tanár komoly volt abban amit csinált, megkövetelte a fegyelmet, és a munkát. De hogyha órán kívül voltunk, a legtöbbjükhöz nyugodtan fordulhattál ha tanács kellett, vagy ilyesmi. Szóval azt mondod, itt furcsán néznének rád a tanárok, ha ilyennel próbálkoznál? *Neki sok tanárral volt elég jó kapcsolata az Akadémián, nehéz lesz megszoknia, ha itt erre nincs lehetőség.* - Ahhoz képest, hogy hányan voltunk összesen... nem, nem sokan. Talán nyolc diák, tíz? Nem tudok pontos számot, de ha nekiállnék, név szerint fel tudnék sorolni mindenkit, szóval igazán nem sok. A legtöbben még kicsit régebben jöttek, Zoe és én később, mikor a többiek visszajöttek segíteni. Talán arról hallottál.
Vissza az elejére Go down
Kyle Peters

Kyle Peters


Főkarakter : Cirelin de Sovalon
Hozzászólások száma : 311
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Druida_harcos
Üzenőláda : Füves-kert - Page 2 We4h
Az én színem a dimgray.

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeHétf. Dec. 31, 2012 10:27 am

*Nem az az ellenséges alkat, nem szokott senkit sem elhessegetni, és egyébként sincs gondja a társasággal. Miért ne ismerne meg szívesen egy fajtársat, főleg ha láthatóan eléggé egyedül is van.* -Egyetértünk, én sem értem. Karácsony előtt páran elkerültünk egy kertbe. Máig nem értem pontosan az egészet, de kaptunk néhány tetoválást, meg valami lovagrend...mindegy. Az egész hely zárt volt, kert, erdő, de körülötte mint egy búra, egy erőtér. 3 hét után már alig bírtam elviselni. *Megborzong kicsit. Nagyon nem viseli jól, ha be van zárva, ha nem repülhet szabadon, talán ez az egyetlen olyan dolog, ami mindennél fontosabb, ami nélkül egyszerűen képtelen lenne létezni. Ha bármi történne, ami miatt elveszítené a szárnyait...nem valószínű, hogy képes lenne tovább élni.* -Sajnálom, olyan lehetett mint egy otthon. Nekem legalábbis olyan az iskola ennyi év után. *Tényleg együtt érez. Sejti mennyire nehéz lehet most itt lenni idegen környezetben, látni azt elpusztulni, amit az ember annyira szeretett.* -A Sivatag kopár lehet, de ha persze azt szoktad meg, akkor úgy más. *Nem mondja, hogy csúnya hely, vagy nem viselné el, de azért igen, lássuk be az erdőket, tavakat sokkal jobban kedveli.* -De örülök, hogy tetszik, és azért hiába akadnak kellemetlen időszakok, de többnyire tényleg kellemes hely. A tanárok rendesek, bár azt hiszem kissé tán komolyak, tudod olyan elérhetetlenek. Nálatok nem így volt? *Nem járt még másik iskolába, így nem igazán tudja, hogy minden tanárra ez a távolságtartás jellemző, vagy akad más is.* -A diákok pedig, változatosak, azt hiszem ez mindenhol így van, nálatok se mindenki volt egyforma gondolom. Sokan jöttetek?
Vissza az elejére Go down
Maxwell Richards - Archív

Maxwell Richards - Archív


Főkarakter : Ariana Ravenwood
Hozzászólások száma : 64
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Ereklyevadasz
Üzenőláda :
Füves-kert - Page 2 Tek5153697a32e767201106

Az én színem a gray.

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeHétf. Dec. 31, 2012 10:16 am

*Kyle arrébb csúszik a padon, akkor legalább ez jelzi, hogy nem lesz elküldve, sőt, talán szívesen is van fogadva. Ha nem kellene a társasága, csak túl udvarias lenne hogy megmondja, alighanem hagyná állni amíg magától kapcsol. Szóval szépen leül, eligazgatva a ruháját és a szárnyait is. Furcsa, hiszen szíve szerint szoknyát hordana, de mégsem teheti gyakran, mert a repüléshez az nem valami praktikus, valljuk be. Az tény, hogy amott sem hemzsegtek azért a fél-angyalok, de azért az évek során megismerkedett többel is az Akadémia falai között, akik hasonlók mint ő.* - Pedig sokkal egyszerűbb és gyorsabb, mint gyalogolni. És valljuk be, sokkal izgalmasabb is. Nem tudom, mit nem lehet nem imádni a repülésen. *Csóválja meg a fejét értetlenül, aztán a kérdésre bólint.* - Onnan, a háborúból... vagy nem is tudom, mi volt ez igazán. De az iskola elpusztult, bárhogy védtük, pedig néhányan ott maradtunk ameddig tudtunk, és aztán vissza is jöttek néhányan segíteni... de nem volt elég. *Érezhetően sajnálja az iskola pusztulását, hiányzik neki, itt még nem is találja annyira a helyét, mint akik mondjuk az "első hullámmal" jöttek.* - Még furcsa, azt hiszem. Maga a környezet gyönyörű, a rengeteg erdő, a tavak... valljuk be, a sivatagban nem igazán volt ilyen, szóval az hatalmas változás. De szeretem, eddig tetszik, legalább nem megy folyton homok mindenhova ahova nem kellene. A tanítással és a diákokkal még nincs túl sok tapasztalatom. Te mit gondolsz az itteniekről?
Vissza az elejére Go down
Kyle Peters

Kyle Peters


Főkarakter : Cirelin de Sovalon
Hozzászólások száma : 311
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Druida_harcos
Üzenőláda : Füves-kert - Page 2 We4h
Az én színem a dimgray.

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeHétf. Dec. 31, 2012 10:01 am

*Egyszerűen csak nem figyelt most annyira, ezért nem vette észre a távolban a vörös hajú leányzót, pedig a szürkés tájban az egyszer tuti, hogy eléggé feltűnő jelenség. Már a briós felénél tart, hiszen elég könnyen csúszik, amikor meghallja az ismeretlen szárny suhogást, úgyhogy erre azért felkapja a fejét és abba az irányba pillant, amerről az érkezőt sejti. Újabbat harap, miközben biccent a leányzónak. Ő is elég régen fent van már, de csak most jutott el a reggeliig.* -Neked is jó reggelt! *Kicsit arrébb csúszik a padon, ha netán a leányzó le akarna ülni és nem csak ácsorogni ott. Ha már idejött, akkor bizonyára van oka, vagy célzatos, vagy egyszerűen csak nem akart egyedül lenni, de mindkét esetben bizonyára szívesen leülne. Aztán meg is kapja az indokot, amire elmosolyodik. Az "itt" szócska eléggé sokat mondó, akkor tehát máshol igen, és csak nem régen érkezhetett.* -Pedig akadnak néhányan, bár igaz, hogy van aki nem hódol olyan sokat a repülésnek, mint mondjuk én. *Aprót biccent a bemutatkozásra, hallott már erről az Akadémiáról, bár még nem nagyon ismer senkit sem a diákjai közül.* -Kyle, a Nezabar diákja,bár azt hiszem ez sejthető. Te is a Sivatagból érkeztél, a lerombolt iskolából? *A kérdésszerűre bólint, igen, már elég régóta itt van.* -Jó ideje, évek óta, igazából majdnem a kezdetektől. És milyen az új környezet? *Bizonyára szokatlan. Lepillant a birósra. Egyet hozott, és annak is megette már a 80 %-át, már nem lenne értelme megkínálni a másikat.*
Vissza az elejére Go down
Maxwell Richards - Archív

Maxwell Richards - Archív


Főkarakter : Ariana Ravenwood
Hozzászólások száma : 64
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Ereklyevadasz
Üzenőláda :
Füves-kert - Page 2 Tek5153697a32e767201106

Az én színem a gray.

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeHétf. Dec. 31, 2012 9:51 am

*Kyle talán nem vette észre, talán látta kicsit arrébb a távolban, de éppenséggel ő is repülésből érkezik. Ő látta a másikat, és mivel nem túl sok fél-angyalt látott még itt, aki fel is vállalja magát nyíltan és csak úgy kimegy repülni amikor kedve tartja, úgy döntött, követi. Könnyedén száll le a füves-kertben, és egy kicsit nyújtózik mielőtt közelebb sétálna a másikhoz. Ő már régen reggelizett, hiszen általában eléggé korán kel, ezt a szokását a Fellah Akadémián és itt sem nagyon hagyta el.* - Jó reggelt. *Köszön a másiknak fennhangon, bár alighanem már Kyle is meghallotta a másik, idegen szárnysuhogást, és észrevette a jelenlétét, ha eddig nem is. Kicsit megigazítja az oldalán a kardot, és elgondolkozik, mit is mondhatna. Valljuk be, idegenekkel való első kapcsolatteremtésben sosem volt igazán jó. Végül úgy dönt, a legegyszerűbb ha csak az igazi indokkal megy, amiért itt van.* - Láttalak odakint repülni, és gondoltam idejövök köszönni. Még nem nagyon ismerek itt senkit a fajtámból. *Kivéve persze Liriant, de a lány vele érkezett, így valahogy alapból egy másik kategóriába esik.* - Madeleine vagyok, Fellah diákja... de gondolom te már régóta itt vagy.
Vissza az elejére Go down
Kyle Peters

Kyle Peters


Főkarakter : Cirelin de Sovalon
Hozzászólások száma : 311
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Druida_harcos
Üzenőláda : Füves-kert - Page 2 We4h
Az én színem a dimgray.

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeHétf. Dec. 31, 2012 9:44 am

*Szép napra virradt, legalább süt már a nap bár elég erőteljesen hideg van, de mégis csak jobban élvezi ezt, mint amikor az eső is esik és locspocs is van és komor felhők takarják el a napot folyamatosan. Kiterjesztett szárnyakkal szeli az eget, majd lendületes érkezéssel fog talajt. Behúzza éjfekete szárnyait, és végül lehuppan a füves kert egyik padjára. Kicsit kiropogtatja a nyakát, hiszen azért a repülés valamelyest leszokta blokkolni azokat az izmait, amik nem a szárnyában vannak, majd szépen nekiáll kicsomagolni a kezében tartott péksüteményt. Egyszerűbb lett volna persze az étkezőben reggelizni, de akkor nem lett volna arra apropója, hogy elrepüljön Nellondba, így viszont igen. Kellemesen, melegen illatozó briós kerül elő a csomagolás alól, amit el is kezd falatozni. Még meleg, finom és igazán puha, esélyes, hogy talán csak fél óra telt el azóta, hogy kivették a sütőből. Ez legalább arra is kiváló, hogy elterelje a gondolatait. Nem nagyon értékelte, hogy be voltak zárva, viszont akkor legalább többször látta Christ. Azóta, hogy lakása van Nellondban még a szobájukban is alig tűnik fel...kellemetlen, szívfacsaró érzés. Nem tudja, hogy mi a helyzet most a fél-démonnal, viszont úgy tűnt, hogy Jackkel tényleg nagyon összerúgták a port. Viszont mivel nincs az iskolában, simán lehet, hogy hamar talál majd magának valaki mást, valakit, aki megint nem ő lesz.*
Vissza az elejére Go down
Tessa Leone

Tessa Leone


Főkarakter : főkarakter
Hozzászólások száma : 146
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Harcos

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeSzer. Okt. 24, 2012 8:56 pm

// Nagyon szépen köszönöm a mesét és elnézést a nagyon kései záróért is persze. Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Tessa Leone

Tessa Leone


Főkarakter : főkarakter
Hozzászólások száma : 146
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Harcos

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeSzer. Okt. 24, 2012 8:54 pm

* Tessa lélegzetét visszafojtva figyeli az eseményeket, amik előtte játszódnak le a kicsiny helységben. Lassan lehunyja a szemét és megpróbálja kissé lelassítani a légzését, valamint megnyugodni, hogy a többieknek ne tűnjön fel a zavartsága. A kristálygömbben fel-fel villanó képekre ugyan minden idegszálával koncentrál és figyel, de igazából mindhiába. Ahogyan a tekercsen szereplő neveket sem ismerte, úgy erre a férfira sem ismer rá, akit maguk előtt látnak. Láthatóan azonban ezzel a többiek nem így vannak vele, mivel úgy tűnik mintha a diáktársai mind igen jó kapcsolatban lettek volna vele. Vagy legalábbis igen jól ismerhették. Ugyan eme kis vetítés lényeget nem igazán tudja megérteni, egyvalami azért biztos lesz számára. Ki kell jutniuk innen, méghozzá igen hamar. Mintha a föld csak igazolná akarná a gondolatmenetét, hirtelen megremeg az ott álldogáló diákok alatt. Éppen ezért jobbnak látja a többiekkel együtt az átjáró fele indulni, aminek hála visszaérhetnek a tisztásra, ahonnan elindultak. Azért ő is körbenéz, hogy mind épségben tértek-e vissza majd megnyugodva elindul vissza a kastély felé.
Vissza az elejére Go down
Aewyorin Dr'acnasyr

Aewyorin Dr'acnasyr


Főkarakter : Aurora Valanthe Mediaris
Hozzászólások száma : 170
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Mutatvanyos_harcos
Üzenőláda : Füves-kert - Page 2 Tek4fbf6a3e1c5c27155363
- A kegyelem furcsa dolog, Drizzt Do'Urden - jegyezte meg Jarlaxle. - Erő vagy gyengeség?
- Erő - vágta rá Drizzt.
/Örökség/


Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeKedd Okt. 23, 2012 5:08 pm

*Felszedi a szárnyas kulcsot a talapzatról megforgatja a kezében, hátha rájön, hogy honnét is van ez, vagy mihez, kihez kapcsolódik, majd amikor meglátja, hogy Alexandra gyújtogatni akar, azonnal oda megy hozzá, és elveszi a kezéből a lapot. Hideg fejjel válaszol, de a szemei ibolyaszínnel villognak a lányra nézve.* - Ez a lap őrzi, hogy melyik társunk, melyik mesterünk vesztette életét, és kire van még esély, hogy rátalálunk, megmenthetünk. Ne merészelj a listákban kárt tenni... Kérlek. *Próbál egy fokkal kedvesebb lenni, de azért ilyen szinten nem tudja megtagadni az éjtündéket, a vérét, nem tud kedves lenni. Aztán mire visszaérne a gömbhöz, az aktiválódik, nem is kell aktiválnia, és lepereg a szeme előtt jó sok minden. A listákat feltekeri, tekercsben, és elrakja szépen, hogy mindenkit tudjon pontosan, kire számíthat, kire van még esély... Meg kell mutatnia mindenkinek, minden Fellah-snak, hogy néhányan még visszatérhetnek. Faradas előtt majdnem meghajol, de természetesen tudatosul benne, hogy nem "élőben megy", majd eltűnik minden, és sietősen távozik a többiekkel együtt, természetesen figyelve, hogy mindenki átér-e.*

// Köszönöm szépen az elő-Fellah mesét, tetszett, van már nyolc tekercsem nevekkel és egy angyalszárnyas kulcsom, gyűjtögetek, mint az előzőnél. ^^ //
Vissza az elejére Go down
Lirian con Silvanas

Lirian con Silvanas


Főkarakter : Kaen el Jericho
Hozzászólások száma : 150
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Mentalista_druida
Üzenőláda : Füves-kert - Page 2 Tek4ff07021880301792070

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeKedd Okt. 23, 2012 5:01 pm

//Köszönöm a mesécskét, jól átvezetődtünk^^ Már várom a Fellah meséket, de ügyi vagy^^//
Vissza az elejére Go down
Mila Zelenkova

Mila Zelenkova


Főkarakter : Isabella Newton
Hozzászólások száma : 492
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Elementalista_alkimista
Üzenőláda : Füves-kert - Page 2 93is

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeKedd Okt. 23, 2012 5:01 pm

*Elég sok minden történik egyszerre, ugyanis a koboldlány megpróbálja felgyújtani az egyik listát, amire Aewy hihetetlen gyorsasággal reagál, kitépi a lány kezéből a listát és nyilván felfújt, vörös fejjel teszi mindezt. Igazából Mila csak pislog, a falnak dőlve és nézi a dolgokat, egészen addig, amíg a kristálygömb aktiválódik. Ekkor kíváncsian közelebb sétál és Miroslav is feltappancsol az állványra, úgy kukkant bele a gömbbe. Mila nem sok mindent ért, csak annyit, hogy a Fellahos diákok közül vannak még élők, akiket meg kell menteni valahonnan. A dátumot is megjegyzi, majd megjelenik az átjáró. A vörös vámpírlány gyorsan körbenéz a listákon, megszámolja, hogy hány embernek nincs áthúzva a neve, majd átsiet az átjárón, hogy újra a füves kertbe jussanak.*
- Akkor találkozunk (dátum)-kor? *int a többieknek, majd eltűnik a fák között, hogy Nellondban keressen magának valam(k)i vacsorát.*
Vissza az elejére Go down
Kalandmester

Kalandmester


Hozzászólások száma : 9349
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Nincskaszt

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeKedd Okt. 23, 2012 4:54 pm

*Lirian varázslatának hatására bevillan neki pár dolog. Annyi kiderül, hogy a gömböt valami arab ipse helyezte el itt, ha nagyon mereszti a szemét a látomások közepette, akkor esélyes, hogy Faradras mestert ismeri fel, szóval nem régen van itt ez a hely. Minden bizonnyal a fickó nem tudott újra visszatérni az iskolába, viszont valami módon hírt akart adni az akadémia volt diákjainak.
Aewy nem talál csapdát, viszont nagy jól a megfigyelő képessége, úgyhogy az oszlop aljánál megtalálhat egy apró kis ezüst színű kulcsot, aminek a két oldalán apró angyalszárnyak virítanak. Nem tudni mire jó, olyan mintha csak véletlenül elejtették volna.
Alexandra elől jó eséllyel Aewy elveszi az egyik listát, ami érthető. Bár több lista is van, azért nem millió, hanem mondjuk 8-10, azért mégis csak nem elhet egyből mindent megjegyezni, és valószínűleg a Fellahosoknak fontos tudni, hogy ki él és ki halt meg.
A gömböt végül igazán senki se aktiválja, de vegyük úgy, hogy időzített, mert itt őszülünk meg. Szóval lassan villannak fel benne a képek, egy másik oázist mutat, majd egy dátumot (egyelőre még kérdéses useresen), aztán néhány diákot, akik a listán vannak, tanárokat, és egy darabot a Sivatag szeméből. Egy kis szilánk, amiről Faradras is mesélt. Aztán távolodik a kép, mintha egy szemen keresztül néznénk mindent felülről. A kis oázist egyszerűen a homokon túl a sötétség veszi körül. Anyagtalan tér, ami mintha mozogna, és lassan...nagyon lassan közeledik. Időnként az oázisba is betör ellenség, homokgólemek, vészmanók és egyéb nyalánkságok, szóval az ott rekedtek nem unatkoznak.* -Segítenetek kell...a szilánkot el kell puszítani, nem tudni hogy maradt meg...de... *Faradras hangja az, majd megszakad, a kép is akadozik és ennyi. Többi info nem jön, viszont átjáró nyílik, amivel visszajuthatnak, ezzel érdemes sietni, mert mintha megremegne föld, jó eséllyel a hely a semmivel fog egyenlővé válni.*
Vissza az elejére Go down
Tessa Leone

Tessa Leone


Főkarakter : főkarakter
Hozzászólások száma : 146
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Harcos

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeKedd Okt. 23, 2012 4:46 pm

* A hosszú hajú lány igen megkönnyebbülten veszi tudomásul, hogy nincsen körülöttük veszély. Legalábbis egyelőre, hiszen minden bizonnyal a továbbiakban nem lesznek ennyire szerencsések. Amint Mila felnyitja a csapóajtót, egy lefelé vezető út tárul a szemük elé. Pontosabban egy néhány méter hosszú létra. Tessa vesz egy mély levegőt, majd lassan kifújja, miközben megpróbál mindent kitörölni a gondolataiból, ami nem oda való lenne. Azonban mindhiába, ugyanis nemhogy nem jár sikerrel, hanem a fejében egyre gyorsabban kergetik egymást a kissé nyomasztó gondolatok.*~ Egy forró kietlen sivatag. Most pedig egy igen hátborzongató út lefelé, a föld alá. Azt hiszem ez sem az én napom.~ * Gondolatai hatására kissé komoran, de azért sikeresen elmosolyodik, majd követi a többieket lefelé a föld alá. Mivel láthatóan a többiek megoldják a fény problémát, ő úgy dönt, hogy inkább másra tartogatja a varázserejét. Hátha valami nagyobb hasznát is tudja még venni. Amint eljutnak a folyosón keresztül a terembe, az ezüst hajú lány valami olyat lát, amit nem igazán tud értelmezni. Még sohasem látta ezeket a neveket, éppen ezért inkább a jósgömb felé tereli a figyelmét. Kissé közelebb sétál hozzá, bár most már elég óvatos ahhoz, hogy ne merészkedjen túl közel. Megérinteni pedig már eszébe sem jut. Inkább hagyja, hogy az éjtünde lépjen oda a gömbhöz és tekintsen bele.*
Vissza az elejére Go down
Alexandra Voltano

Alexandra Voltano


Főkarakter : Deyan Serenity
Hozzászólások száma : 272
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Idezo

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeKedd Okt. 23, 2012 4:44 pm

*Sikerül végül közös erővel meggyőződni arról, hogy a csapóajtó nem rejt veszélyt, Lirianék pedig hatástalanítják az azt védő mágiát. Egy picit most feleslegesnek érezte magát, hisz nem is olyan erős megközelítőleg sem, mint Mila, éjtündéül meg szintén nem tud. Ami azt illeti, szinte semmit nem tud arról a népről... Jobbnak látta tehát átadni a többieknek a terepet, talán nem haragszanak rá érte.
Az út lefelé vezet, egy létrán másznak lefelé. Neki picit nehézkesebb az apró termete miatt, de ügyesen megoldja a dolgot, és végül gond nélkül leérkezik a folyosóra. Néhány percet haladnak előre mindenféle említésre méltó dolog nélkül. Egy kör alakú terembe jutnak, ahol pergamentekercseket lát a falakon, amiken nevek szerepelnek. Néhányat hallomásból ismer is közülük, ők a Fellah Akadémiáról jöttek. Minden bizonnyal a többiek a társaik lehetnek, habár mérget nem venne rá. A terem közepén egy jósgömböt is talál egy emelvényen, de ahhoz nem igazán ért, sok hasznát nem tudná venni. Az egyik papírt a falról megpróbálja levenni, és amennyiben sikerül, előbb gyorsan memorizálja a rajta lévőket, majd meggyújtja, hogy így varázsoljon vele egy tűzlátomást, hátha megtud valami hasznos információt a teremről.*

//EHA II., elsődleges
Tűzlátomás:
Elemi besorolása: Tűz
Mozdulat: Mélyen a lobogó tűzbe kell nézni, s közben a kezünkkel kőrözni a tűz felett, ahogy a jósgömb felett a misztikus vásári jósoknak szokás.
Leírás: Lobogó tűzből képes feleleveníteni a múltat, legyen az tábortűz, fáklya vagy egy kandalló tüze. Lényegében megkérdezheti a lobogó tüzet, hogy mit "látott", tűzalakok formájában visszajátssza neki cselekményt amit csak a tűzmágus tud értelmezni. Egészen addig képes visszapörgetni az időt, míg égett a tűz, és míg a parázs teljesen el nem aludt.
Hogyha a helyszínen nincsen semmiféle tűz, akkor lehet gyújtani, és magából az éghető anyagból szívja el az információkat a tűz és mutatja meg a múltat, de ebben az esetben sokkal kevesebb képet mutat meg, hiányosabb, és a múltban is kevésbé tud visszamenni.
Hatás: A tűz annyit képes megmutatni, amennyi ideje égett, az idézett tűz maximum 6 órát. Mutatványosok, harcosok, tűzmágusok, látnokok és elsődleges mágiával rendelkezők lényegesen jobban alkalmazzák: +2 órát tudtak visszatekinteni és részletesebb a látvány.
//


A hozzászólást Alexandra Voltano összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Okt. 23, 2012 4:50 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Aewyorin Dr'acnasyr

Aewyorin Dr'acnasyr


Főkarakter : Aurora Valanthe Mediaris
Hozzászólások száma : 170
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Mutatvanyos_harcos
Üzenőláda : Füves-kert - Page 2 Tek4fbf6a3e1c5c27155363
- A kegyelem furcsa dolog, Drizzt Do'Urden - jegyezte meg Jarlaxle. - Erő vagy gyengeség?
- Erő - vágta rá Drizzt.
/Örökség/


Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeKedd Okt. 23, 2012 4:41 pm

*Az biztos, hogy megszerkesztett akció, sikerül a csapdákat kikerülni és a csapóajtót kinyitva le tudnak mászni. Előnye, hogy már zárt helyen vannak, hogyha jönne még egy homokvihar, védett helyen vannak, meg tudnak állni valahol, ellébecolni az éjszakát, de ahogy leérnek egyértelmű, hogy nem csak egy jól védett táborhelyről van szó. Több is van itt, mint egy hely, ahol meghúzhatják magukat. Előre megy, a szeme egy percen belül tökéletesen átvált az éjtündék jellegzetes látására, ibolyaszínben villog a sötétben, úgy, akár a macskáé, hogyha éppen fény esik rá a többiek is látják. Mivel gyanítja, hogy fény fog gyúlni, hogy mindenki lásson, mindenképpen elöl megy, hogy ez őt ne zavarja meg. Más kérdés, hogy mennyire figyelmesek, vagy nyomatnak e egy lumost bele a képébe. Csak nem. Ahogy beérnek egy kör alakú terembe lassan körbefordul, de máshol kezd el olvasni, mint Mila, nem veszi észre a saját nevét. Néhány név igen ismerős, sőt, kiszúr néhány olyat, aki közel állt hozzá.* - Amin ibn Narhaut, Zarnael Argot, Efrin Feridun. *Olvassa a neveket, van közöttük egy, akinek át van húzva a neve, de nem teljesen érti, hogy miért egészen addig, míg Mila megmutatja a saját nevét, oda engedve. Ezek szerint egy... a barátai közül teljesen biztosan halott.* - Ne... *Leheli halkan, szinte nem is lehet hallani, és Mila felé pillant.* - Akik át vannak húzva... Halottak, minden bizonnyal, s akinek még érintetlen a neve, az él. De ki vezeti ezt, ki tarthatja így számon? Mintha ő döntené el, hogy ki él, és ki holt... Igen, mint egy halállista. Mindenképpen meg kell keresnünk őket. *Pillant Lirian felé, majd a jósgömb felé pillant. Jósmágia. Nem gyakran használja, nem is biztos, hogy jósgömb van ott, de akrobata tekintettel körbenéz, hogy van e csapda, aztán a gömb fölé áll, hogyha tud, és beletekint, habár nem tudja pontosan, hogy mit keressen, mit tegyen.*

// Akrobataként keresi a csapdát, ha nincs, akkor Jósmágia elsődleges, nem tudom milyen varázslatot használjak a gömbre ^^U //
Vissza az elejére Go down
Mila Zelenkova

Mila Zelenkova


Főkarakter : Isabella Newton
Hozzászólások száma : 492
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Elementalista_alkimista
Üzenőláda : Füves-kert - Page 2 93is

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeKedd Okt. 23, 2012 4:36 pm

*Éjtünde nyelv, furcsa csillogó olló és furcsa mágikus fonalak egy csapóajtó körül. Milának kicsit sok mostanában az izgalomból és a kalandból, de hát most mégis itt van. Az ollóval végül sikerül elvágni a fonalat, amire a lány felvonja a szemöldökét és a tündékre néz.*
- Ügyes. És érdekes... *morogja a lány, majd a csapóajtóhoz lép és egy határozott mozdulattal rántja fel a tetejét. Lekukkantva néhány létrafokot láthat és egy hosszú folyosó, ahol igazán sötét van.*
- Valaki megy előre? *mosolyodik el titokzatosan a lány, majd ha valaki megindul, akkor készségesen előre engedi, ha azonban senki nem mozdul, ő megy előre, bár nem szívesen. Miroslavot a karjába kapva ugrik le egyszerűen, az a néhány lépcsőfok nem lehet több, másfél méternél, ami azért neki meg sem kottyan. Leérkezvén pálcájával apró lángot varázsol, hogy valamit azért lásson, hiszen ha semmi fény nincs, akkor nem sűrűn fog látni még jó szemmel sem. Lassan megindul a folyosón, és 4-5 perc séta után egy kopár, agyagfalas terembe érkeznek, ahol nevek vannak a falra ragasztva. Van ami kihúzva, van ami nem. Ahogy Mila megnézi a neveket, megakad a szeme Aewyorin nevén.*
- Hé! Itt van a neved! *szól oda a lánynak és kicsit hátrébb lép, hiszen lehet, hogy Aewy a saját szemével is látni akarja majd a nevét.*
- Kik ezek? Ismered őket? *szól Aewyhez. A vörösnek még nem esett le, hogy Lirian is Fellah-os diák, így őt nem is nagyon kérdezgeti. Azonban Lirian is kiakad a neveken, így Mila furcsán néz rá, és hamarosan rájön, hogy talán ő is Fellahos diákként érkezett a Nezabarba.*
- Úgy gondolod, hogy ők még élnek? *néz a lányra kérdőn Mila.*
Vissza az elejére Go down
Lirian con Silvanas

Lirian con Silvanas


Főkarakter : Kaen el Jericho
Hozzászólások száma : 150
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Mentalista_druida
Üzenőláda : Füves-kert - Page 2 Tek4ff07021880301792070

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeKedd Okt. 23, 2012 4:34 pm

*Rámosolyog Aewyre, hiszen attól, hogy éjtünde a nyelv, ő is érti, hiszen azonos tőről fakad azzal, amit ő is ismer és beszél.* Az otthon az, amit a szívünkben hordunk, nem ahol lakunk. *Válaszol dallamosan, aztán megnyílik a járat, ahol le tudnak lépdelni. Tényleg olyan, mint egy ősi templom, de vajon ki építette ide le? Reméli, hogy valaki majd gyújt világosságot, ő egyenlőre nézelődik. Továbblépdel a folyosón, és a terem, ahova jutnak, mélységesen ledöbbenti.* Az egekre! Mi ez? Talán valami halállista? *Csapja össze a kezeit, aztán kibogarássza a még nem kihúzott neveket, megerősítve érzi magát abban, hogy Samael írt neki üzenetet, miszerint még élnek páran.* Ki kéne szabadítanunk őket! De hol lehetnek? Talán a gömb választ adhat mindenre? *Rázza a fejét, most kicsit kétségbe van esve. Hagyja, hogy társai nézzenek bele a gömbbe, ő úgy érzi, hogy a rejtély még mindig nem teljes, kell lennie valamilyen eltemetett titoknak a tárgyon felül is. Körbenéz hát még a teremben, és mivel kiváló a látása, apró rejtett pöcköt keres, amely feltárhat további kamrákat is. Előveszi apró hárfáját, és megpróbál belelátni a múltba, hátha fény derül rá, hogy ki járt itt, mit tett, és rejtett el még egyebeket is.*

Múlt eseményei táruljatok,
előttem magatok megmutassátok!
Fontos történések,
Gyilkos lábnyomok,
Titkos jelenések,
Settenkedő tolvajok,
előttem magatok megmutassátok,
múlt eseményei táruljatok!


// Múltidézés dala: dalmágia elsődleges, Egy adott helyszín, terület múltját fedhetjük fel, utána nézve ezzel, hogy mi történt ott. Az események afféle fényjáték, homályos, szellemszerű képek alapján le fognak játszódni előttünk, így végignézhetjük azt. A dallam gyorsításával, lassításával az események lejátszását is gyorsíthatjuk illetve lassíthatjuk, így a kevésbé lényeges dolgokat átpörgetve. A jelenést más nem látja, csak a hangszeren játszó személy.//
Vissza az elejére Go down
Kalandmester

Kalandmester


Hozzászólások száma : 9349
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Nincskaszt

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeKedd Okt. 23, 2012 4:21 pm

*Együttes erővel oldják meg a cseppet sem apró problémát, hiszen ki tudja, miféle bajt tartogatott volna a csapda. Az ollóval sikerül elvágni az ezüst zsinórszerű mágikus fonalat, miközben kimondják az oázist mind bolgárul, mint éjtündéül. A mágia lassan oszlik szét és ad teret annak, hogy Mila felnyissa az ajtót, hiszen végülis ő a legerősebb és leggyorsabb, bizonyára nem lesz rest feltépni a cuccost. Tessa nem érzékel veszélyt.
Lefelé vezet az út, nem csoda, hogy éjtünde írásról volt szó, végülis a föld alá igyekeznek. Rövidke létrán ereszkedne le talán 3-4 métert, amire egy kivilágítatlan folyosóra érkeznek meg. Nem tudni, hogy vajon mi lehet itt, bár bizonyára valaki varázsol majd fényt, akár egy sima lumos is megteszi. Viszont legalább a hideg és esetleges újabb viharok elől tuti védve vannak. Úgy 5-10 percet haladhatnak előre, amíg igazából az ég világon semmi sem történik, sejthető, hogy biztosan nincsenek már az oázis területe alatt. Az út vége egy terembe viszi őket, egyszerű, kopár, agyag falak, úgy 2 méteres belmagasság. A terület kör alakú és egészen kicsi, a falakon pergamenek sorakoznak, listák, rajtuk nevek. Tüzetesen megnézve fellelhetik rajta az összes Fellahos diák nevét, legtöbbjük ki van húzva, ám akad úgy 10-20 név tanárok és diákok a Nezába kerülteken kívül, akiknem a neve érintetlen. A terem közepén egy kisebb emelvény van egy jósgömb szerű golyóval.*
Vissza az elejére Go down
Tessa Leone

Tessa Leone


Főkarakter : főkarakter
Hozzászólások száma : 146
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Harcos

Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeKedd Okt. 23, 2012 4:17 pm

* Ahogy egyre közelednek az oázis felé, Tessa egy hatalmas sóhaj keretében veszi tudomásul, hogy ez nem pusztán egy jól megtervezett elmetrükk. Hirtelen jött öröme ellénére is azonban igen kellemetlenül érzi magát: hála a homoknak, ami jóformán mindenhova bejutott. Szinte észrevétlenül persze, éppen úgy, hogy mindenkinek a - már egyáltalán nem túl kellemes - végeredmény tűnjön fel. Amint elérik az oázist, feltűnnek a csapóajtók, amik egy igen kellemetlen és feszült érzést váltanak ki belőle. Ugyan még egy sasnak a szemével sem képes ellátni a sivatag határáig, azért valamit észrevesz. Méghozzá valami minden bizonnyal elég fontosat. Az ezüst hajú lány lassan odasétál a bokorhoz és lehajol,, hogy felvegye az ezüstösen csillogó tárgyat. Óvatosan megforgatja kezében az aprócska ollót és szinte azonnal feltűnik, neki a rajta levő írás. Igen könnyen felismeri a tündék igen kecses valamint gyönyörű betűit. Azonban, mivel elolvasni nem tudja, lassan feláll, majd a kis ezüst tárggyal a kezében odasétál Lirianhez, aki fel is le is fordítja neki. Mindeközben nem kerülik el a figyelmét az éjtünde szavai sem. Elmosolyodik és biccent egyet, jelezvén, hogy megértette, amit mondott. A másik lány szavaira is óvatosan biccent egyet, majd rendesen a kezébe veszi az ollót és elvágja a zsinórt, miközben halkan suttog valamit.* - Oázis.-* Szavai után óvatosan körülfordul és figyel, hogy minél hamarabb észre vehesse a hatását, valamint előveszi a pálcáját és varázsolni kezd.*

// Jósmágia I, elsődleges
Előérzet:
Varázsige: Resensus
Leírás: Egy felerősített hatodik érzékkel látja el használóját. A jós már egy perccel előre érzi, ha valami rossz fog vele történni a következő időszakban. Nem tudja pontosan mi, de érzi, hogy baj lesz. Valamilyen szintű irányérzéket is ad, de kezdetben még elég minimálisat. Viszont ettől már eleve felerősödik benne az, hogy jobban figyeljen a környezetére, így könnyebben védekezhet bármi ellen, ami következik. Nagyobb esélye van elhajolni egy nyíl, vagy ütés elől, vagy épp visszaverni egy varázslatot.
Fókuszhasználat: Szorítsuk meg a karkötőt, majd suttogjuk el a varázsigét. //
Vissza az elejére Go down
Aewyorin Dr'acnasyr

Aewyorin Dr'acnasyr


Főkarakter : Aurora Valanthe Mediaris
Hozzászólások száma : 170
Kaszt : Füves-kert - Page 2 Mutatvanyos_harcos
Üzenőláda : Füves-kert - Page 2 Tek4fbf6a3e1c5c27155363
- A kegyelem furcsa dolog, Drizzt Do'Urden - jegyezte meg Jarlaxle. - Erő vagy gyengeség?
- Erő - vágta rá Drizzt.
/Örökség/


Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitimeKedd Okt. 23, 2012 4:09 pm

*Ő az egyetlen körülbelül, aki nem varázsol... Speciel pontosan olyan ruhába van öltözve, ami jó erre a terepre körülbelül, nem teljesen persze, ugyan is Fellah Akadémián se volt napi szinten kint a sivatagban, inkább bent az épületegyüttesben, az oázisnál. De ugyanabban a ruhában van, amiben ott is volt. Nem sokára ott vannak, nem járt még erre, még se lehetnek túlságosan távol onnét, ahol éltek. Csapóajtó, csapdák, egy olló, éjtünde írással! Természetesen az éjtünde írásnál jócskán megakad, próbálja átlátni a csapdákat, nem biztos benne, hogy hatástalanítani tudja, talán ehhez van az olló.* - Mondd ki hol vagy, s feltárul az utad. *Visszhangozza a szavakat, amit már Lirian is felolvasott. A tünde lány felé pillant, mintha gondolkozna, hogy vajon a lány tudja e, hogy éppen milyen nyelvről fordított a közös nyelvükre.* - Éjtünde nyelven van írva. Lehet, hogy ugyan ezen a nyelven kell válaszolni is. *Mondja, a többieknek, félhangosan, miközben a csapdákra figyel, hogy senki se sétáljon bele semmibe.* - Az én első gondolatom az otthon volt, Lirian. *Suttogja a lánynak, kicsit csüggedt mosollyal, az otthont éjtünde nyelven mondva, de úgy is érti a lány, aztán Tessához fordul.* - Próbáljuk meg mind a két nyelven. Te mondod bolgárul, én mondom éjtündék nyelvén, rendben? *Kérdezi, kedvesen a lánytól, persze csak akkor, hogyha nincsen elég dolga a csapdákkal. Mert ha nem szükséges hozzá az olló, anélkül is szükség van hatástalanításra, főleg azzal törődik.* - Oázis. *Hatást vár, hogyha az olló tényleg arra szolgál, hogy elvágják a huzalt, akkor megvárja, hogy Tessa tegye, de mindent próbál átlátni, hogy nehogy egy csapda ezután lecsapjon rájuk. Szóval... Mutatványos-akrobatáskodik a csapdákat figyelve.*

// Akrobata, 2. szint: Csapdahatástalanítás: Képes kisebb csapdákat hatástalanítani gyors reflexei miatt.
+5. szint (hogyha befolyásoló, vagy valami plusz a hatástalanításban): Csapdaállítás: Képes kisebb csapdákat elhelyezni, mivel már ismeri a működésüket. + Zárnyitás: Bonyolultabb zárakat képes egyszerű eszközökkel pl. hajcsat kinyitni magasszintû kézügyessége, reflexei miatt. -> Együtt //
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Füves-kert - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Füves-kert   Füves-kert - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Füves-kert
Vissza az elejére 
2 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next
 Similar topics
-

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nezabar Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola :: Arhivum :: Arhivum :: Szurdok :: Kúria környéke-
Ugrás: